Výhody odvodňovacích vaků

odvodňovací vak odvodňovací vaky odvodňovací vaky složené v několika vrstvách na sobě odvodňovací vak v přepravním kontejneru odvoz zbylého odpadu

Technologie odvodňovacích vaků Geotube® přináší do mnoha odvětví nové postupy a skýtá nesporné výhody oproti tradičním řešením.

Úspora nákladů

Proces odvodnění může snížit objem původního materiálu až o 90 %. Zbylý odvodněný materiál pak zabírá výrazně méně místa.

Díky tomu vzniká značná finanční úspora v souvislosti s manipulací zbylého materiálu. Navíc dokáží vaky efektivně zadržet i nebezpečné pevné nerozpustné látky.

Vysoká odvodňovací kapacita

Díky speciálně vyvinutým materiálům mají odvodňovací vaky velmi vysokou odvodňovací kapacitu a dokáží efektivně zachycovat pevné látky.

Rozměry podle přání zákazníka

Odvodňovací vaky jsou k dispozici v mnoha velikostech a dokáží tedy pokrýt poptávku pro velké i malé projekty.

Vše se řídí Vašimi požadavky na kapacitu zpracování.

Jednoduchá implementace

Zapojení odvodňovacích technologií do Vašich procesů je poměrně jednoduché. Není potřeba žádná těžká mechanizace ani výrazné konstrukční zásahy.

Rychlost nasazení

V případě potřeby lze odvodňovací vaky zapojit do provozu téměř okamžitě, proto jsou využívány například jako záložní kapacity pro čistírny odpadních vod.

Možnost rychlého navýšení kapacity

Strojní odvodňovací systémy jsou vždy konstruovány na určitou maximální kapacitu, kterou nemohou překročit. Odvodňovací vaky žádným takovým limitem netrpí. Kapacitu lze vždy jednoduše navýšit připojením dalších vaků.

Mobilita

Odvodňovací vaky lze umístit do odvodňovacích kontejnerů, v nichž je lze dle potřeby přemisťovat po celém prostoru jejich nasazení.

Malá prostorová náročnost

Vaky jsou navrženy tak, aby bylo možné je stohovat na sebe. Díky tomu lze i na relativně malém prostoru odvodnit velké množství materiálu.

Průběžné doplňování vaků

Proces odvodňování sedimentu může probíhat i nárazově nebo sezónně. Vaky lze díky speciálním přípojkám opětovně doplňovat.

Pokud je nový vak zcela naplněn, dochází postupně díky odvodňovacím procesům ke snižování objemu sedimentu. Tím vzniká ve vaku místo k dalšímu doplňování.

Opětovné využití vody a odvodněného materiálu

Při odvodňovacím procesu dochází k uvolňování velkých objemů vody. Tu lze zachytávat a opětovně využít v dalších procesech. V závislosti na povaze sedimentu lze opětovně využít i zbylý odvodněný materiál.

Šetrnost k životnímu prostředí

Samotná technologie odvodňovacích textilií nijak nepoškozuje životní prostředí. Využívané flokulanty jsou naprosto nezávadné.

V extrémních případech dochází alespoň k výraznému snížení škodlivin oproti stavu škodlivin v původním materiálu, protože vaky dokáží zadržet i nebezpečné pevné látky.

PLOSAB youtube kanál